Форум за християнския светоглед

дискусии по актуални и вечни въпроси
Дата и час: 19 Юни 2019 17:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2010 10:36 

Във връзка с чудесата, какво да кажем за подобен род истории. Това счита ли се за чудо? Това е извадка от една книга от Лари Краб, която чета, озаглавена: The safest place on earth. Преведох го набързо с помощта на Гугъл:

Цитат:
Семинарът щеше да започне след петнадесет минути. Четиридесет и пет минути бяхме в поклонение на Бога с музика. Беше вече 7:45 часа, петък вечер и трябваше да започна да говоря в 8.00.

Спрях да пея за да се вслушам в нещо нарастващо на мен. Това беше молитва.

"Господи, -- чух се да казвам -- ако това послание за взаимоотношения в християнската общност на едно ново ниво е от Теб, трябва да знам. Ако съм си го измислил просто за да си дам храна за размисъл докато разста, искам да го пратя на бунището.

Но ако това наистинае от Теб, искам да го знам със сигурност, не мога да отрека. И ... - тук се поколебах, следващата мисъл ми изглеждаше нахална - Бих искал да знам този уикенд. "

Молех се безгласно. Никой не ме чу, освен Бог.

Почти всички останали в тази голяма зала бяха изправени докато се покланяхме. Знаех, че ще бъде на крака следващите два часа, затова бях седнал. Мастото на първия ред до мен беше празно.

Няколко минути след като свърших молитвата, един непознат седна на него.

"Мога ли да поговоря с вас?", попита той.

Кимнах озадачено и малко остро. В края на краищата се молех, а скоро щях да се да се обърна към голяма група от хора за два часа. Стори ми се малко грубичко.

Той ми каза името си, после каза: "Аз съм от пасторския състав на тази църква. Не съм Ви срещал, но от деня, в който Ви поканихме тук, Господ Ви е постави на сърцето ми. Чувствам се силно заставен да Ви кажа нещо. Мислех да изчакам до след семинара, но усещам, че трябва да Ви го кажа сега. Ще отнеме само минутка."

Аз кимнах отново, този път не така остро.

"Чувствам, че искате потвърждение от Бога, че новото направление в служението Ви е от Него, и че искате това потвърждение този уикенд. Вярвам, че Бог ви е призовал към това, което правите и Той иска да ви кажа, че този уикенд ще имате яснота."

След още няколко думи и той си тръгна.

Последна промяна Ивайло на 15 Мар 2010 16:45, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2010 16:17 

Случката,която привеждаш,Иво,според мен би могла да бъде приета за свръхестествена Божия намеса в човешкия живот.Дори да не изглежда като пророчество,фрапиращо чудо или знамение/от сорта на мигновено изцерение,възкр.от мъртвите и др./,не е обичайно и естествено някой да ти яви дословно думите на твоята молитва,без лично да я е чул.Ако сме скептични към тази възможност,остават вариантите:а)човекът,свидетелстващ за това да лъже,б)онзи,който е "чул"мислите му да е телепат и в)да му е говорил др. дух/посл.две обаче също не са естествени обяснения/.Лично аз не съм имал подобен род водителство,но вярвам, че Бог може/ и сигурно го прави/суверенно да го използва.(не е ли нещо подобно и Деян.5:3,4;9:10-12).

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2010 13:49 
Аватар

Разбира се, и скептиците биха дали обяснението "това е просто невероятно съвпадение", не бива да го изключваме и него :lol:

Това, в рамките на шегата, но почти за всяко свръхестествено събитие ще се намери някой да го обясни така. Дори, когато сам Бог говори при кръщението на Исус в река Йордан, някои се намерили да кажат "гръм беше".

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа