Форум за християнския светоглед

дискусии по актуални и вечни въпроси
Дата и час: 23 Авг 2019 17:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 133 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: още за Варава
МнениеПубликувано на: 30 Май 2010 09:27 

Казах ,че Варава е преобраз на падналия човек. Ние сме престъпници и заслужаваме смъртно наказание. Исус дойде и зае нашето място-наказанието се изпълни.Исус умря вместо нас.Бог ни освободи от затвора на сатана.И ОЩЕ-Варава,значи Бащин син-ТОВА е значението на името.Поради Исус ние станахме отново БАЩИНИ СИНОВМЕ-Отец ни осинови!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2010 03:31 

Едни с искрено сърце се мъчат да бъдат толерантни,адруги тайно се присмиват.Благодаря за коментарите и искренноста .Неделчев ,няма скрито покрито-сега.А представяш ли си като се въре Исус. Дай достъп до чаршията на всеки,да види братските шушукания!Надявам се Паули,да не изтриеш това.Нещата се пазят в други версии,както знаеш!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Май 2010 19:49 

http://andrewnedelchevnews.blogspot.com ... l#comments Съфорумци моля за коментарите ви.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2010 13:58 
Аватар

Олеле, не знаех, че моите коментари са произвели такива последствия. :D

aabbaa, получих личното ти съобщение вчера. Съжалявам, че не отговорих веднага, но в крайна сметка е минал едва ден оттогава. Аз се върнах в неделя късно вечерта от една командировка, а утре заминавам на друга. Чисто и просто имам твърде много работа, така че дискусиите в този форум, както и навсякъде другаде, където участвам, в такива случаи минават на заден план.

Пишеш:

Цитат:
Едни с искрено сърце се мъчат да бъдат толерантни,адруги тайно се присмиват.Благодаря за коментарите и искренноста .Неделчев ,няма скрито покрито-сега.А представяш ли си като се въре Исус. Дай достъп до чаршията на всеки,да види братските шушукания!Надявам се Паули,да не изтриеш това.Нещата се пазят в други версии,както знаеш!

Вероятно е необходимо да обясня някои неща. Първо, блогът ми "Из чаршията" не е никак тайно място. :D Напротив, присъства съвсем открито в интернет от години и е достижим през Google, а и адресът му стои под всяко мое мнение тук. Мога да разбера защо за aabbaa коментарите ми там са изненада и едва ли не шушукане зад гърба, така че нека обясня защо съм писал там. Причината е, че въпросът за тълкуването на Библията представлява особен интерес за мен и аз вече съм писал по въпроса в блога си. Нямам представа колко хора посещават форума на ХАРТА и кои са те, но знам, че за онези, които четат блога ми, темата определено представлява интерес. Затова и съвсем естествено писах там, за да ги насоча към дискусията тук.

Нещо повече, с доста от читателите на блога си се познаваме от дълго време, така че не е необходимо да обяснявам неща, които в дискусията тук би се налагало тепърва да въвеждам. Затова и коментарите ми там звучат по различен начин. С две думи, написаното там е част от по-дълъг разговор с други хора. Някои от участниците в двата разговора са едни и същи, но това не променя нищо.

Aabbaa, да разбирам ли, че реакцията ти е провокирана от тези ми думи:

Цитат:
"Ха-ха, може би трябва да започнем да събираме някъде всички налудничави паралели, на които се натъкваме... Всъщност, темата във форума на ХАРТА започва да се превръща в своеобразен сборник подобни тълкувания. :-)"

Защо смяташ, че с тях визирам твоите тълкувания, а не тези на osemnova?

По повод иронията, Павката много точно е обяснил (в другата тема, която aabbaa откри специално по този повод) какво точно мотивира забележките ми. Мисля, че ако имах желание да те засягам или да проявявам неуважение към теб, aabbaa, спокойно можех да го направя и тук. Струва ми се, че през цялата настояща тема досега съм се отнасял към теб с уважение. Не е ли така?

Извинявам се, ако съм проявил неуважение или съм подценил някого от участниците във форума. Не е било целенасочено.

Същевременно се чувствам задължен да отговоря на доста въпроси, които било сам повдигнах тук, или пък ми бяха зададени от други. Имам доста бележки нахвърляни и се надявам до няколко дни да успея да ги формулирам тук.

e-mail: andrewnedelchev@gmail.com
http://andrewnedelchevnews.blogspot.com

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Анди
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2010 14:22 

Не казвам,че този коментар е срещу мен,за мен,за друг....това не е важно.Точно това визирам / ха,ха/ То е много красноречиво. Ако сме последователи на Христос ,братя,дори да не се познаваме,пак толерантността е на 1 място.Не говоря за обич,зачитане на другите.Иначе излиза,че едно говорим,а друго вършим.За мен е урок от Бога. С уважение към всички- от форума. Аз също бях остър към осемнова,но то беше според словото.Ако мои тълкувания ти звучат наивно-казвай директно!Мисля че отново има мир . Амин.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: екзегезис
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 06:26 

Или тълкуване."да разберем ,какво е било посланието към първия читател,юдеин,или християнин в римската империя"- Ще кажа скромното си мнение. 1. Посланията не са конкретно за тях,а за хора,които четат бибията /стар и нов завет/ . 2.Първоначален автор /човека дето е писал/. Този дето пише е писал чрез Божия Дух,а Бог няма да остави човешки интерпретации в словото. Библията е Боговдъхновена-автор е Святия дух,човека е писал това,което му се диктува.Иначе нямаше да е Божие слово.Щеше да е смесица"човеко-божие" слово.Добре ,че не съм учил в богословски училишта.Там човешките учения,могат наистина да те вкарат в рамка.И Бог да вкарат в човешки рамки.Разбирам,рекцията ,спрямо моите тълкувания.Защото не се съобразявам с човешки разбирания за тълкуване.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: айзегетика
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 06:55 

Опит читателя да внесе свое разбиране на текста.Обикновено е негативно/ един вид тълкуваш по плът/. Или си набелязваш дадена цел и я доказваш "плътски,не воден от Духа" в даден пасаж. Ами ако си воден от Духа,тогава. Ако тълкуванието е от Духа и го отхвърлим с лека ръка, не ставаме ли богопротивници. С хора ли да се съобразяваме или с Исус Христос? В библията е казано:Исус им отври ума да тълкуват словото. Няма наука за тълкуване. Ако Бог те води ти ще изследваш времет,ще търсиш препратки,ще търсиш потвърждение в словото и т н. Аз не отхвърлям опита ,който имат хората.Нима Павел се допита до човеци,когато бе обърнат от Исус? Проповядваше воден от Бог и след 14 години /ако не бъркам/ се среща с другите апостоли. И нищо не му прибавят към разбирането за Христос.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Апостолите
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 07:14 

Учеха ли в богословски училища?Павел каза ли си"да отида да изкарам един курс при Петър" и тогава ще поучавам,ще правя църкви и т н.Даже Павел е бил обременен повече от всички от миналото си.Бил е юдеин ,учил е при най- извесните учители. Бил е тиранин-гонел и убивал християни/направо за ада/ Исус го обръща и благодарение на Павел милиони по милиони са се спасили. Може би лично той да е убил десетки християни? Какво да кажем-Божиите пътища са по-високи и Мислите Му също.Пиша това,да защитя тезата,че на първо място е Исус,а после хората.Не отхвърлям опита,ценните книги и проповеди,от хора,водени от Духа!Естественно е като повярва човек,да тръгне от тези неща.Бог може и от телевизоро,да ти даде откровение,колко повече от християни,изследвали словото.Но ученика ,не надминава Учителя.Било книга,проповед,тълкуване,пророчество-Учителя трябва да е Христос.Иначе ставаме ученици на човек.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 08:18 

Естественно ,трябва да прочетем цялата книга.Да не си помисли някой ,че режа словото. Точно в контекста на цялата книга.Неемия 2 от11 до 16 ст./тук ползвам православната библия,но и в др. преводи е същото/.11ст. Престоях в Йерусалим три дни/обаче после разбираме,че епрестоял много повече от три дни,защо/.12ст. добиче нямаше с мен,освен онова,на което яздех/Исус също яздеше на осле,даже тълкуванието ми не се прие/.После накратко минава през-Долински порти/нощем/,пред Змейски извор...и стига до Изворни портни и Царски водоем.Там нямаше място да мине добичето,,което беше под мен-гледа разрушенията на Йерусалим,после се връща.На никого не било открито това нощно ходене.Сега идва тълкуването: 1Исус слезе да проповядва в ада/сърцето на земята/ , А вновия завет се казва,че е проповядвал и на мъртвите/после ще кажа ,къде точно/Нима долинските порти пред змейски извор и гноищни порти-това си е баш ада царството на сатана /взе ключовете на смърття и на ада/.После отива до изворни портии до царския водоем. Нима това не е небето ,където оботава Отец/и седна отдясно на трона/.Нямаше място да мине добичето под мен.Нима то ва не е символ на всички/ под закон и езичници,всички не приели Исус за Спасител/,които нямат достъп до Отец.Всичко до Исус е опустошено от сатана.Исус дойде да възстанови не само човека ,а творението.И накрая,това е и посланието как Исус ще слезе в тъмницата. Ако се прочете книгата става ясно ,че нищо не вадя от контекста.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 08:29 

1 Петрово-4 гл. -5и 6 стих/ за проповядването на живи и мъртви/

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: паули
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 09:13 

Това тълкуване, естественно е айзегетика. Не може "три дни,добиче и имена на порти и извори да значи това дето ааббаа казва. Интересно ,какво ще каже Ивайло,Анди ,Полиандър и Естественно Миторай/ Който явно има подобни разбирания,или се лъжа/ Паули ,не се засягаш,нали.Пошегувах се.Твоето мнение е важно за мен,пък и толерантността ти е безспорна! Както каза някой тук- Има ясни неща: Исус е Господ,Спасител,пътя към Отец.Има неща,дето отчасти знаем ,виждаме като в огледало.Като дойде Исус ще стане ясно всичко.Тогава няма да има "какво е искал да каже" Стига да не е ерес-друго учение,дето Спасителя не е Исус.Затрупах ви с въпроси и разсъждения.Ще има ли братски "огън"?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: паули
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 09:59 
Аватар

Казвайки тези неща, ми хрумнаха две работи.

Първата е, че ми се върти нещо в ума, но не успях да го намеря в Деяния - не беше ли стоял Павел три години при апостолите, в които се е учел и е бил наставляван от тях?

Също така адът и пъкълт не са царството на сатана (въпреки популярното в културата ни гледище), а са местата, които Бог е предназначил за нечестивите хора, за сатана и демоните му.

Царството на сатана е тук на земята, но е победено царство, както знаем :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Имам в преидвид
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 12:01 

Ада-там са душите на неправедните-Там Исус е ходил. Небе-Бог и ангелите,обитават;Поднебесна-сатана и нечестивите духове;Земя-тук действат и добрите и злите сили-човек се спасява,или не.Огнено езеро-там е втората смърт.Има и друяги.Галатяни-1 глава-След 3 години се вижда с Петър,за 15 дни.СНлед 14 г. се вижда с апостолите.Те не прибавят нищо на учението му.-Това е 2 гл..............Ада имам в предвид,не поднебесната-а да отидеш до небето пак минаваш през поднебесната-тамм обитава сатана.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Битие-24 гл.
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 14:32 

От1 до25 стих се описва една случка как Исаак си намира съпруга. Авраам праща слугата си: " Ще отидеш в моята земя и ще вземеш жена за сина ми.Слугата се спира с камилите вън от града при кладенеца.Стои при извора ичака мома,която да го напои ,него и камилитеи. Идвая Ревека -хубава,девственна и предлага вода от стомната си на слугата и камилите.После пак пълни стомната от извора и носи-докато се напоят всички.Тогава слугата и дава златни обеца и две гривни-златни.Слугата пита,може ли да остане,а момата казва: Унас има много слама и храна и място занощуване. Ревека е дъщеря на Ватуил син на Милка, когото тя роди на Нахора.Явно Ревека е "невястата" на Сина.Защо мисля,че става въпрос за църквата. 1. Девственна-значи вярна на Исус. 2.Пълни стомната от извора-значи Святия Дух обитава в тялото христово.3.Има вода за всички-Всичко в църквата е подчинено на Духа.4.Слугата-християните оставят дарения в църквата. Обеца-църквата чува Божия глас. Гривни-църквата воюва със сатана.5.Има храна за всички-в църквата се проповядва словото.6. Има място за нощуване-църквата помага на бедния странника,чужденеца.Имената имат също смисъл. "Ще намерим Бог когато обещания Син,бъде пронизан." Ревека е въже с примка-което мисля,че значи-да увисне на дърво. Църквата ще стане факт след делото на кръста.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юни 2010 15:10 

Ето препратка към Неемия.Християните с едната ръка държат меч,а с другата градят божието царство,на земята.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 133 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа