Форум за християнския светоглед

дискусии по актуални и вечни въпроси
Дата и час: 22 Авг 2019 09:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2010 12:51 

1Царе-9 и 10
3. Веднъж ослиците на Сауловия баща се загубиха. Затова Кис каза на сина си Саул: Вземи сега със себе си един от слугите и върви да търсиш ослиците

20. А колкото до ослиците ти, които се изгубиха преди три дни, не се тревожи за тях, защото са намерени. И към кого е цялото желание на Израел? Не е ли към теб и към целия дом на баща ти?

Тогава Самуил извади съд с миро и го изля на главата му, целуна го и каза: Не те ли е помазал Господ за цар над наследството Си?

2. Като си тръгнеш днес от мене, ще срещнеш двама човека близо до гроба на Рахил във Вениаминовата земя в Селса. Те ще ти кажат: Намериха се ослиците, които ти отиде да търсиш, а баща ти престана да се грижи за ослиците и много скърби за вас, като си казва: Какво ли стана със сина ми?

22. Затова се допитаха пак до Господа: Човекът дошъл ли е вече тук? И Господ отговори: Ето, той се е скрил между вещите.

23. Тогава отидоха и го извадиха оттам; и като застана между хората, той беше по-висок от целия народ от рамената си и нагоре.

24. Тогава Самуил каза на целия народ: Виждате ли онзи, когото Господ избра, че няма подобен на него между всички вас? И целият народ извика: Да живее царят!

От цитатите е ясно,че Саул е преобраз в случая на Исус.Няма да влизам в подробности,който има очи да вижда.

Ослите,са символ на изгубените човеци,както вече съм писал.Ослите не биха се спасили/намерени от Господ/,ако ни повярват в Исус.

Марк 11:
2. Идете в селото, което е насреща ви, и щом влезете в него, ще намерите вързано осле, което никой човек още не е възсядал; отвържете го и го докарайте.

3. И ако някой ви каже: Защо правите това?, отговорете: На Господа трябва; и той веднага ще го прати тук.

4. И така, те отидоха и намериха едно осле, вързано до вратата, вън край пътя, и го отвързаха.

Тук ослето е вързано,до враттата,вън край пътя:
1 вързано/сатана е вързал човеците преди Христа/
2 до вратата-вън/Исус е вратата,ослето е вън/
3 край пътя/Исус е пътя към Отец,ослето не е на пътя/
На Господа трябва и го развързват-само Исус може да ни развърже от плен на сатана.

7. И докараха ослето при Исус и намятаха на него дрехите си; и Той го възседна-евреите не разбираха,че Исус не е дошъл да царува в Израел,а да бъде разпнат и да възкръсне.Тогава би имало надежда за спасение/да се намерят и развържат ослите/.

20. А първородното на осела да откупиш с агне; и ако не го откупиш, тогава да му пречупиш врата. Всичките си първородни синове да откупваш. И никой да не се яви пред Мене с празни ръце.-Изход 34

Всичко горе цитирано доказва още веднъж,че съм бил прав,за Цар възседнал осле.Има още места в библията,които потвърждават това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010 13:08 

Исус Навиев 23:14 Ето, днес аз отивам по пътя на целия свят; и вие знаете с цялото си сърце и цялата си душа, че не остана неизпълнено нито едно от тези добри неща, които Господ, вашият Бог, говори за вас; всички те се сбъднаха за вас; ни едно от тях не остана неизпълнено.-Пътя за спасение на целия свят е Исус Христос.Делото и мисията Му са изпълневни в пълнота;

Вартимей, един сляп просяк, седеше край пътя.

Марко 10:52 А Исус му каза: Иди си, твоята вяра те изцели. И той веднага прогледна и тръгна след Него по пътя.

Слепеца е край ПЪТЯ,след като проглежда, тръгна по ПЪТЯ
много примери могат да се дадат..........

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: още за ослите
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2010 21:58 

Еремия 22:19 Той ще бъде погребан с оселско погребение,
извлечен и хвърлен оттатък йерусалимските порти.

Ослите са ги извличали вън и не са ги погребвали.

Колосяни 2:12 погребани с Него в кръщението, в което бяхте и възкресени с Него чрез вяра в действието на Бога, Който Го възкреси от мъртвите.

В Христос е погребано старото естество.

Осел в словото е символ на хората под закон,не приели Исус,но ще бъдат намерени-значи -евреите.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2011 03:12 

Библията казва онова което иска да каже.Желанието на някои да търсят кодирани послания е тяхен проблем.
Какво искам да кажа?-"разшифровайки"кодовете тези хора показват че те са "единствените"на които Светия Дух открива тайни.Защо го правят-да ласкаят самолюбието си.
Това е един много опасен път по който дявола често примамва залагайки на човешкият егоизъм.
Сега за чудото на преумножаване разчупените хлябове:
Исус Христос три пъти даде ясно свидетелство за своята Божествена същност;
1път-при кръщението си
2път-при преумножаване на разчупените хлябове
3път-при възкресението си
Първият път свидетелството бе дадено от Троицата-Исус в реката,Св.Дух като гълъб на рамото Му и гласа на Отец от небесата.
Вторият път Исус даде свидетелството с помощта на Отец-благодари Му за хляба
Третия път Исус даде свидетелството чрез Св.Дух /чрез него възкръсна/
При второто си идване Исус отново ще даде свидетелство за Божествената си същност-Той ще потрети чудото на преумножаване разчупените хлябове.
Сатана ще направи много чудеса освен две:
1/превръщането на водата във вино
2/рачупване чрез преумножаване на хляба.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2011 21:02 

върху словото.
Исус разчупи хляба и каза-това е моето тяло.......пи и каза-това е кръвта.....
Това правете.....Разчупения хляб на какво е символ? Виж,че в едното евангелие няма разчупване на хлябовете.Защо?И пак ги умножи.
Бог покрива нещата в тайна,царете изследват тайните.-Притчи.
Какво ме ползва,че съм писал,или какво дяволско има.
Словото освен буквално,съдъжа притчи,метафори,преобрази,иначе Исус не би им отворил ума да го разбират-на учениците.
Опасен си ти-дето вместо да се замислиш -ловиш вещици.Сбъркал си века,но би бил отличник с инквизицията.
Сатана възкресява ли в нетленно тяло-и от кое библейско училище си и кой ти сложи тия рамки,та повтаряш,без да мислиш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2011 21:36 

аз не обиждам а само констатирам в основа на писаното от вас.
Когато пиша за чудото на разчупените хлябове това не се отнася до Господнята вечера.Прочете внимателно -Мат.14/17 и др.
Считам че отношението ви към личността ми не е корертно и ви моля да се корегирате.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Извини ме
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2011 01:16 

Първо помислих,че си мъж-прости ми,после вероятно съм те засегнал-прости ми.
Кажи,откъде ,или къде пише ,че сатана нямало да превърне водата във вино и да умножи хлябовете.
И мислиш ли,че най-голямото чудо-възкресението в нетленно тяло ,е по силите на сатана.Че той,ако би могъл,нямаше да има проблем.
Хляб е Исус,хляб е словото,а щом тялото христово е хляб,значи и църквата е хляб,а сега ние сме синове-значи също сме хляб.
Исус умножава хлябовете-буквално,но метафорично..............

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: и виж сега
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2011 01:47 

От творение,ние повярвалите в Христос,станахме синове-родени в Христос.Въпреки,че сме в плът,ние сме в Христос небесни граждани,поставени с Него отдясно на Отец,съвъзкресени,сънаследници,Исус ни нарича и братя.
Ако Исус е камък,ние също,Светлина-ние също,Син-и ние.
Винаги можеш да проследиш ,например камъка в словото-първо недялани,после дялани,после живи,после скъпоценни,но Той има първенство във всичко.
Или дървото-бяхме отсечени,без връзка с Бог,но поради кръвта на Исус,Бог ни посади при потоци,да даваме плод.
Сега е лесно да проследиш в словото,което те интересува,преди конкорданса е било трудно.Бог да те благославя.Амин!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2011 09:50 

Библията пише това което е станало в действителност.Тя не е метафорична книга.Има, разбира се и метафори с които се ползва/"откровенията на Йоан/но те са за да оформят основните доктрини.
Повече се използва сравнението.
Пример:Исус казва-Аз съм пътя,аз съм хляба на живота,аз съм живата вода и др.
Това са сравнения които дооформят основният принцип- за нас Исус Христос е всичко необходимо да живеем.
Случката с разчупването на хлябовете е действителна.
Приемам извинението ви ала се учудвам-ако бях мъж нямаше ли да се извините?И друго да ви попитам=имате различно отношение към мъжете и жените по принцип или само за момента?
Аз не си спомням Исис Христос да учи на това.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: не
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2011 16:40 

Извиних се ,защото те помислих,а не защото си .В Христос сме едно.
Не ми каза откъде черпиш знанието ,че сатана щял и нямало да може......И може ли да възкресява

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2011 17:44 

от къде имам тези знания?Един е извора от който черпим-Светия Божи Дух.
Интересувай се само за Исус Христос.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Докса
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2011 17:04 

Може ли сатана да възкресява в ново нетленно тяло?
Щото казваш,че вода и хляб нямало да превърне във вино и да умножи.
Виж за метафора-справка в тълковен речник.Исус е Пътя...е метафора.
Ще бъдете като дървета при потоци......е сравнение.
Има символи,преобрази ,алегории.
Има и буквално.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2011 21:16 

не,няма да може
Ако си чел "Откровенията"на Йоан знаеш че сатана ще излекува звяра от смъртоносна болест.Дава му се сила,но в крайна сметка Бог ще го прати там гдето му е мястото-в огъня

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Докса,
МнениеПубликувано на: 06 Яну 2011 19:41 

Какво мислиш за следните разсъждения върху Йоан 5:

1. Изцеляването на Витесда
След това имаше юдейски празник и Исус отиде в Йерусалим.
2. А в Йерусалим, близо до овчата порта, се намира къпалня, наречена по еврейски Витесда, която има пет преддверия.
3. В тях лежаха множество болни, слепи, куци и парализирани, които чакаха да се раздвижи водата.
4. Защото от време на време ангел слизаше в къпалнята и размътваше водата; а който пръв влизаше след раздвижването на водата, оздравяваше, от каквато болест и да беше болен.
5. И там имаше един човек, болен от тридесет и осем години.
6. Исус, като го видя да лежи и узна, че от дълго време вече боледувал, му каза: Искаш ли да оздравееш?
7. Болният Му отговори: Господине, нямам човек да ме спусне в къпалнята, когато се раздвижи водата, но докато дойда аз, друг слиза преди мен.
8. Исус му каза: Стани, вдигни постелката си и ходи.
9. И човекът веднага оздравя, вдигна постелката си и започна да ходи. А този ден беше събота.
Буквално е ясно-Исус изцелява болния.
Къпалнята има 5 предверия,колкото са раните на Исус.С неговите рани се изцелихме,е казано.Болести и грях разяждат хората отделени от Бог.Няма посредник .Болния казва-нямам Човек.Човешкия Син дойде да потърси и спаси погиналото.Исус го изцели,но защо му казва да вземе постелката си?Можеше да каже стани и ходи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2011 22:56 

имало е юдейски празник.В такъв ден на юдеите им били забранена всякъкъв вид работа.Не трябвало да вдигат даже и постелките си.
Разбираш ли какво е наредил Исус?
Една абсолютна промяна.Скъсване на традициите.Едно ново начало.
Това важи и до днес.Ако не се новородиш/това е новото начало/няма да се изцериш.
Това е учението на Христос-нов човек с ново мислене и нов принцип може да влезе в Царството Божие.
Новият принцип е -Любов при всички обстоятелства!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа