Форум за християнския светоглед

дискусии по актуални и вечни въпроси
Дата и час: 22 Авг 2019 10:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011 14:12 

Слава на Бога че си отново здрав и си сред нас.
Какво ми помага да чувам Божия глас?
Пълното отделяне от стандартният/за човека/начин на мислене.
Кой е стандартният начин?-че си център на света и всичко се върти около теб и става за теб и става чрез теб.
Когато спреш да приемаш нещата така се вливаш в Бога.Едва тогава чуваш гласа Му ясно .
Светият Дух говори по различни начини,които Той избира.Начина зависи от нашата индивидуалност-само Той ни познава съвършено.
Трябва ушите на душата ни да са постоянно отворени.Трябва за всичко да се съветваме с Бога.Да не правим нищо преди да сме искали Неговото съгласие.Като казвам "нищо" означава НИЩО-колкото и дребно да ти изглежда.
Трябва да си в непрекъснат контакт с Бога.Само така ще си истински християнин!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011 14:33 
Аватар

Интересни и верни мисли. За мен самия е трудна последната част - за всичко да питам "Боже, какво мислиш Ти за това нещо? Как да постъпя?". Склонен съм да деля на нещата на "малки", за които "сам" да се оправя и реша, и "големи", в които чакам Бог да ми намекне или подскаже директно накъде да тръгна.

С последното ти изречение срещам следната трудност - ако има такова нещо като "истински християнин" и той е само този, за когото важи казаното, то тогава нито един от нас не е истински, а всички сме християни-менте :)

Причината виждам в това, че грехът и самоволието винаги са на крачка от нас и често ставаме "криви" (този израз на К.С.Луис от книгата му "Отвъд безмълвната планета", означаващ "желаещ злото", грешен човек). Та когато станем криви, ние съзнателно или не сами се отдалечаваме от Бога или Го загърбваме с наставлението, което ни казва. С други думи потвърждаваме на практика казаното от апостол Йоан, че няма човек спрял да върши и говори зло, а който смята така лъже себе си.

Би ли коригирала определението за истински християнин в тази светлина или го смяташ за валидно въпреки казаното?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 09:42 

Хората са грешката в Бога корекция няма.
Нали за това общуваме-за да се учим и осъвършенстваме.
Когато си получил скъп уред подарък,без да има към него упътване,няма ли постоянно да питаш производителя как да го използваш?
А животът ти който Бог ти е дал не е ли нещо скъпо?
Не съм съгласна с теб че няма истински християни.
/и аз не съм виждала Хималаите,но те съществуват/
Много хора посещаващи църквата не са разбрали че всеки миг трябва да се прилага онова което научават от Библията.Не са разбрали че всеки миг трябва да се питат-как би постъпил Исус сега?
Разбира се че ще допускаме грешки/плътско тяло имаме/ала имаме и покаянието на помощ.Но когато грешките се повтарят тогава нещата не са на добро.
Още веднаж ще ти кажа:пълното отрицание от собственото АЗ и влизане в Христа е пътя към небето.
Учението на Христос е за нов вид хора-Човешки Син=Божи Син.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2011 20:45 

Ще ви кажа моето мнение като мисля че не е много правилно но ми идва от вътре.Истинския християнин е там където не можем да го видим.Той е незабележим от хората и няма как да го забележим.Всички претендираме и парадираме с някакви идеологий разискваме и дискотираме а не върршим най доброто което трябва да правим.Незнам дали ще ме разберете християнина трябва да бъде и да върши само Божий дела без да търси нищо за себе си и без да го виждат то ако трябва да се разбере нещо Бог е този който ще намери начин да го издигне.Много хубави мнения прочетох и вярвам че са искрени.Бог ми е показал че Той показва на хората какво да видят и разбират.Бог да ви благослови с мир и любов.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа