Форум за християнския светоглед

дискусии по актуални и вечни въпроси
Дата и час: 22 Авг 2019 04:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2008 00:40 

Следколеден блус или защо, ако не сте се почувствали в коледно настроение, може би сте нормални
Андрей Неделчев

Това не е апологетична статия, а само някои лични размишления, така че не считам за нужно да привеждам аргументи. Искам просто да изкажа това, което за мен дава основания да празнуваме по Коледа. Същността на този празник не са емоциите или атмосферата. Те са променливи и изключително много зависими от обстоятелствата, в които се намира човек в момента. Ако Рождество се свеждаше до тях, то моето семейство не би могло да празнува тази година, защото каква атмосфера може да търсиш в състояние на непрестанна тревога за здравето на детето си и в апартамент, където наред с коледната украса се търкалят лекарства, във всяко легло лежи по един болник, а храната стои недокосната, защото на никого не му е до ядене? Но ние все пак празнувахме. Защото не само, че Рождество не зависи от обстоятелствата или емоциите, но и въпросните чувства не са необходимост за съпреживяване на празника. За да празнувам Рождество Христово не е нужно да ми е весело, леко на душата или да съм настроен добронамерено към всички. Всъщност, може да се каже, че по-скоро празникът поражда такива чувства, а не те него.

(Цялата статия)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа