Форум за християнския светоглед

дискусии по актуални и вечни въпроси
Дата и час: 20 Сеп 2019 18:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 00:22 
Аватар

Препоръчвам ви да гледате "the notebook" и "a walk to remember". Страхотни филми :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2007 10:26 
Аватар

Къде ги дават?
:)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2007 04:31 
Аватар

Изтегли си ги от сайта на замунда :)
Няма да съжаляваш.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2008 23:10 
Аватар

Препоръчвам ви "El Cid", невероятен филм. Има го в сайта на замунда.
Също и "Една нощ с краля" - историята на Естир, съвсем нова продукция...гледах го три пъти :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2009 23:44 
Аватар

Препоръчвам Fireproof / Устойчив на огън (2008)
Великолепен филм с хубава музика и много, много смисъл и истина. За правилния изход от разрухата на взаимоотношенията в семейството, за любовта - каквато Бог само може да вдъхне... за простителността и ...абе гледайте го.
http://zamunda.net/details.php?id=155291&hit=1

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2009 08:01 

За мен е важно преди всичко моралното послание, а качеството ефектите и избраната техника са почти без значение.

Препоръчвам "You are special" това е 3d анимация по Макс Лукадо, гледах го с превод на руски като " Ты особенный "

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: The Invention of Lying
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2009 11:32 
Аватар

Ето един потенциално интересен филм: "The Invention of Lying", който още не съм гледал, но привлича вниманието ми по описанието, прочетено тук:

http://www.damaris.org/content/culturewatcharticles/879

Цитат:
Mark Bellison lives in a world without lies. There is no flattery, no deception and no religion. Everyone speaks only the truth, all of the time, however blunt or unkind we liars might think it. It's a society where those who aren't attractive or prosperous are pushed firmly to the bottom of the pile, including the stub-nosed, podgy and unsuccessful Mark...
That is, until Mark stumbles on a completely new discovery. The lie.

Главният герой единствен притежава способността да лъже в един свят, лишен от това "качество", като по този начин е напълно нечувствителен и към истината. Една красива лъжа пред умиращата му майка го прави пророкът на този свят, написвайки на две кутии от пица своите 10 "мнения" като основополагащи правила за живота.

Ще го чакам с интерес да го видя. От филма би станал и интересен материал за дискусия с приятели може би :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2009 20:45 

Отдавна се говори, че се снима филмът Severe Mercy по едноименната книга на Шелдън Ванаукен (Sheldon Vanauken), но поне аз още не знам да е готов. Шелдън е бил приятел на Луис, като са запазени писма, в които те двамата си кореспондират, преди още Ванаукен да стане вярващ. Именно писмата с Луис и най-вече, разбира се, силата на Св. Дух, го убеждават в истинността на християнството.

Филмът ще разказва (както и книгата) за голямата му любов Дейви. Първоначално езичници и едва ли не дали обет да не вярват, те изживяват недостатъчността на света и отношенията без Бог и заедно извървяват пътя до вярата. Дарът обаче се оказва суров: Дейви се разболява тежко и умира. Ванаукен доживява до дълбока старост, верен на своята любов и спомняйки си за приятелството с Луис, за изпитанията на вярата, като уповава на Христос.

Не съм сигурен, но мисля, че от него още нищо не е преведно. Не съм чел все още "Severe Mercy", но има един текст от Шелдън Ванаукен, който може да се намери тук http://www.willvaus.com/encounter_with_light и който разглежда автобиографично неговия път от скептицизма и агностицизма към християнството. Ето само един откъс от текста, който аз много харесвам:

The best argument for Christianity is Christians: their joy, their certainty, their completeness. But the strongest argument against Christianity is also Christians--when they are sombre and joyless, when they are self-righteous and smug in complacent consecration, when they are narrow and repressive, then Christianity dies a thousand deaths. But, though it is just to condemn some Christians for these things, perhaps, after all, it is not just, though every easy, to condemn Christianity itself for them. Indeed, there are impressive indications that the positive quality of joy is in Christianity--and possibly nowhere else. If that were certain, it would be proof of a very high order.

Така че, ако разберете нещо за филма, звъннете! :)

- И да бъдеш благодарен на Бог за всичко, което ти е дал.
- Само това ли?
- Да, само това. (Mitch Albom, Have a little faith)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа